• Πρόγραμμα επιβράβευσης Αριστούχων Αποφοίτων

• Ο Όμιλος ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ  για 14η χρονιά, με το πρόγραμμα Εταιρικής Ευθύνης, «Proud of Youth», επιβραβεύει τους αριστούχους αποφοίτους Λυκείων, για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις.

Σας ενημερώνουμε ότι οι ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων είναι από 22/8/2022 έως  και 19/9/2022.

Σας επισυνάπτουμε την ανακοίνωση και σας ενημερώνουμε ότι η βράβευση αφορά τους αριστούχους αποφοίτους που είναι μόνιμοι κάτοικοι του Δήμου Κοζάνης, για τα σχολικά έτη 2020-2021 και 2021-2022.

Θα θέλαμε να το επικοινωνήσετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο με σκοπό την ενημέρωση όλων των ενδιαφερόμενων μερών (σχολεία – εκπαιδευτικοί – μαθητές).

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Για ότι χρειαστείτε βρισκόμαστε στην διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Κατερίνα Γεωργίου|Διεύθυνση Εταιρικής Ευθύνης Ομίλου και Σχέσεων με Τοπικές Κοινωνίες Ν. Ελλάδος|ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ A.E |Βιομηχανικές Εγκαταστάσεις Ασπροπύργου|17ο χλμ. Εθν. Οδού Αθηνών – Κορίνθου, 193 00|Τ: 210 5539 098-094|ΚΙΝ: 6936 665 414|F: 210 5539 097| www.helpe.gr |kgeorgiou@helpe.gr

• Εγγραφές μαθητών στο 1ο ΓΕΛ Κοζάνης

• Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών ,

Οι εγγραφές των μαθητών θα γίνονται από Δευτέρα 5 έως Παρασκευή 9  Σεπτεμβρίου 2022 από τις 9 π.μ. έως τη 13:30  μ.μ., στο χώρο του σχολείου τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα αποφυγής της διασποράς του COVID-19.

Τα απαιτούμενα έγγραφα είναι:

1. Υπεύθυνη-δήλωση
            2. Απολυτήριο Γυμνασίου, εφόσον αυτό δεν έχει διαβιβαστεί υπηρεσιακά από το Γυμνάσιο αποφοίτησης.
            3. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή/τριας για μαθητές της Α' Λυκείου
            4. Εκτυπωμένη βεβαίωση εγγραφής από το e-eggrafes. Προσοχή θα πρέπει να αναγράφει το Λύκειο τοποθέτησης (1ο ΓΕΛ ΚΟΖΑΝΗΣ)
            5.  ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ.  Θα πρέπει έως τις 19/09/2022 να καταθέσει ο μαθητής ή η μαθήτρια  της Α' ΛΥΚΕΙΟΥ στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του το «Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή»  υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από Ιατρό, προκειμένου να μπορεί να συμμετέχει στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.